Wspieramy zmiany,
budzimy do aktywności...

Wyszukiwanie zaawansowane
Fraza:

Kategoria:

W okienko wyszukiwarki wpisz poszukiwaną frazę i wybierz dział jaki ma zostać przeszukany. Wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie zawartości czterech działów w serwisie:
  • Informacje;
  • Projekty;
  • Notes NGO;
  • Kalejdoskop.
2018-08-08
ZIT i RIT a podmioty ekonomii społecznej
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego zaprasza na spotkanie pt. "Zintegrowane Inwestycje Terytorialne i Regionalne Inwestycje Terytorialne jako szansa na wykorzystanie potencjału podmiotów ekonomii społecznej w rozwoju województwa śląskiego". 

Spotkanie jest adresowane do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i podmiotów ekonomii społecznej z terenu województwa śląskiego. Odbędzie się w czwartek 30 sierpnia 2018 r. w Katowicach (w godzinach 9:30-15:00).

Forum zostanie poprowadzone przez Panią Annę Kalinowską. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi ZIT/RIT oraz działaniami, jakie należy przedsięwziąć, aby przygotować się do realizacji projektów w ramach inwestycji terytorialnych. Ponadto zostaną poruszone kwestie m.in. miejsca ZIT i RIT w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 i roli podmiotów ekonomii społecznej we wdrażaniu ZIT/RIT.

Warunkiem udziału w spotkaniu jest:

  • przesłanie zgłoszenia za pomocą elektronicznego formularza (dokument w załączeniu);
  • wydrukowanie i dostarczenie do ROPS podpisanych dokumentów zgłoszeniowych (warunek konieczny).
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, przy czym uczestnik pokrywa koszty dojazdu we własnym zakresie. Liczba miejsc na Forum jest ograniczona. W przypadku, gdy liczba zgłoszonych uczestników przekroczy limit dostępnych miejsc, zostanie zastosowane ograniczenie do 1 pracownika reprezentującego dany podmiot. Rekrutacja prowadzona będzie do 24 sierpnia 2018 r. lub do wyczerpania się wolnych miejsc. Dokładne miejsce realizacji ww. Forum prześlemy uczestnikom wraz z potwierdzeniem zakwalifikowania.

Forum realizowane jest przez ROPS w ramach projektu "Współpraca się opłaca – koordynacja sektora ekonomii społecznej w województwie śląskim", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Forum Międzysektorowe dotyczące Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych i Regionalnych Inwestycji Terytorialnych w województwie śląskim
data:
30 sierpnia 2018 r. | godz.: 9:30-15:00

Więcej: Zaproszenie na Forum Międzysektorowe dotyczące Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych i Regionalnych Inwestycji Terytorialnych w województwie śląskimOWES
Interesujesz się ekonomią społeczną? Myślisz o utworzeniu przedsiębiorstwa społecznego? A może prowadzisz stowarzyszenie, fundację lub spółdzielnie socjalną? Sprawdź ofertę OWES, czyli Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego.
1

Naucz się tworzyć społeczne innowacje 21 marca 2019 r. w Krakowie odbędzie się konferencja „Innowacje...

Planszowa ekonomia społeczna Trwa przyjmowanie zgłoszeń szkół do turnieju gry planszowej pt. Ekonomia...

Zdobądź Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2019 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs dla...

kalejdoskop

Uczynić budżet obywatelski możliwie najbardziej obywatelskim Stowarzyszenie CRIS wraz z katowickim Stowarzyszeniem FIL wypracowują i opisują mechanizm funkcjonowania budżetu obywatelskiego na poziomie wojewódzkim. O tym, co ten termin...