Wspieramy zmiany,
budzimy do aktywności...

Wyszukiwanie zaawansowane
Fraza:

Kategoria:

W okienko wyszukiwarki wpisz poszukiwaną frazę i wybierz dział jaki ma zostać przeszukany. Wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie zawartości czterech działów w serwisie:
  • Informacje;
  • Projekty;
  • Notes NGO;
  • Kalejdoskop.
2017-10-04
Społeczna odpowiedzialność biznesu a przedsiębiorczość społeczna
Podczas VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się sesja panelowa dotycząca ekonomii społecznej.

VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest największym spotkaniem sektora MŚP w Europie, na które składają się liczne warsztaty, spotkania z przedstawicielami środowisk gospodarczych oraz ekspertami z kraju i zagranicy. Współorganizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego panel "Społeczna odpowiedzialność biznesu a przedsiębiorczość społeczna" będzie poświęcony m.in. kwestiom współpracy koncepcyjnej, wspólnemu badaniu strategii CSR, współpracy "klasycznego" biznesu i przedsiębiorstw społecznych, w tym dobrym praktykom, barierom i wyzwaniom, tworzeniu przedsiębiorstw społecznych pod kątem zapotrzebowania "klasycznego" biznesu.

Sesja zostanie podzielona na trzy etapy:

  1. Stan aktualny;
  2. Stan idealny. Wizja funkcjonowania CSR i współpracy biznesu z przedsiębiorstwami społecznymi;
  3. Drogi dotarcia. Poprzedzi ją uroczyste wręczenie certyfikatów „Zakup prospołeczny” Fundacji "Cała Naprzód" i Spółdzielni Socjalnej "Jasne, że bus".
Panel zwieńczy debata, na której zostaną zaprezentowane konkretne pomysły i propozycje inicjowania współpracy. W dyskusji wezmą udział m.in.: Bożena Borowiec – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego, Monika Doroszkiewicz – Prezes Fundacji Głos Serca z Krakowa, Jolanta Kłusek – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Konwentu Bonifratrów w Cieszynie, Grzegorz Koźmiński – Menedżer ds. Komunikacji w PPG Polifarb Cieszyn SA, Marcin Sanetra – Kierownik Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Południowego, Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości.

Sesja jest współorganizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego w ramach realizacji projektu "Współpraca się opłaca – koordynacja sektora ekonomii społecznej w województwie śląskim".

***
Panel "Społeczna odpowiedzialność biznesu a przedsiębiorczość społeczna" w ramach VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw
data:
19 października 2017 r. | godz.: 9:00-11:00
miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (Plac Sławika i Antalla 1)
rejestracja:
https://rejestracja.ekmsp.eu/system/loginOWES
Interesujesz się ekonomią społeczną? Myślisz o utworzeniu przedsiębiorstwa społecznego? A może prowadzisz stowarzyszenie, fundację lub spółdzielnie socjalną? Sprawdź ofertę OWES, czyli Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego.

1 2

Ruszyła IV edycja programu grantowego "Decydujesz, Pomagamy" Już od 19 lutego 2018 roku lokalne organizacje społeczne i aktywni...

Jak pozyskać dotację w ramach programu Już 20 lutego 2018 r. w czernickim Ośrodku Kultury "Zameczek" odbędzie...

Szkolenia dla pracowników OWES Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland" z...

kalejdoskop

Z myślą o szkrabie W "Szkrabkowie" jest czas na wszystko: leniwą drzemkę, gaworzenie z innymi maluchami, beztroską zabawę i niespieszne „wchodzenie w dorosłość”. A wszystko to dzięki...