Wspieramy zmiany,
budzimy do aktywności...

Wyszukiwanie zaawansowane
Fraza:

Kategoria:

W okienko wyszukiwarki wpisz poszukiwaną frazę i wybierz dział jaki ma zostać przeszukany. Wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie zawartości czterech działów w serwisie:
  • Informacje;
  • Projekty;
  • Notes NGO;
  • Kalejdoskop.
O CRISIE - PUBLIKACJE
2010-10-28
Raport. Dwa bieguny - różne krańce miast, różni obywatele
Lizbona, Paryż, Rzym, Londyn i Berlin to miasta, w których mieszkańcy sami decydują o części miejskiego budżetu. W rybnickich dzielnicach Orzepowice i Boguszowice Osiedle testowano podobne rozwiązania. Efekty prezentowane są w Raporcie „Dwa bieguny - różne krańce miast, różni obywatele".

Rybnicki eksperyment z budżetem partycypacyjnym to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Mieszkańcy dwóch dzielnic mogli zdecydować o przeznaczeniu 100 tysięcy złotych. Sposób dzielenia pieniędzy był prosty. Wszyscy zainteresowani dyskutowali nad przeznaczeniem środków i głosowali nad najlepszymi pomysłami.

Mamy nadzieję, że materiał zebrany w trakcie projektu posłuży propagowaniu idei budżetów partycypacyjnych w Polsce, uruchomi podobne procedury w samym Rybniku oraz będzie dobrym przyczynkiem do wzmocnienia dzielnic.

Pobierz: Raport „Dwa bieguny – różne krańce miasta, różni obywatele” (PDF)


1

Naucz się tworzyć społeczne innowacje 21 marca 2019 r. w Krakowie odbędzie się konferencja „Innowacje...

Planszowa ekonomia społeczna Trwa przyjmowanie zgłoszeń szkół do turnieju gry planszowej pt. Ekonomia...

Zdobądź Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2019 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs dla...

kalejdoskop

Uczynić budżet obywatelski możliwie najbardziej obywatelskim Stowarzyszenie CRIS wraz z katowickim Stowarzyszeniem FIL wypracowują i opisują mechanizm funkcjonowania budżetu obywatelskiego na poziomie wojewódzkim. O tym, co ten termin...