Wspieramy zmiany,
budzimy do aktywności...

Wyszukiwanie zaawansowane
Fraza:

Kategoria:

W okienko wyszukiwarki wpisz poszukiwaną frazę i wybierz dział jaki ma zostać przeszukany. Wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie zawartości czterech działów w serwisie:
  • Informacje;
  • Projekty;
  • Notes NGO;
  • Kalejdoskop.
PUBLIKACJE

2015-07-15
Szkolne doświadczenia budżetów partycypacyjnych pokazują, że warto popularyzować włączanie uczniów w proces podejmowania decyzji ważnych dla szkoły.
2014-02-06
Po pierwsze, strategia. Po drugie, współpraca z mediami. Po trzecie, media własne i społecznościowe...
2011-05-04
„Siła i niemoc. O roli współpracy i przyczynach niewydolności aktualnych rozwiązań systemowych w obszarze integracji społecznej” to publikacja podsumowująca projekt badawczy realizowany przez CRIS.
2011-01-24
Dlaczego i po co organizacje pozarządowe mają podejmować aktywność ekonomiczną? Jakie szanse i zagrożenia związane są z prowadzeniem działalności gospodarczej? Na te pytania odpowiadają autorzy publikacji wydanej w ramach projektu "Akcja na rzecz spraw ważnych".
2010-10-28
Lizbona, Paryż, Rzym, Londyn i Berlin to miasta, w których mieszkańcy sami decydują o części miejskiego budżetu. W rybnickich dzielnicach Orzepowice i Boguszowice Osiedle testowano podobne rozwiązania. Efekty prezentowane są w Raporcie „Dwa bieguny - różne krańce miast, różni obywatele".
2010-09-03
Raport przedstawia spostrzeżenia i wnioski, dotyczące zjawiska biedy oraz ubóstwa wśród uczniów szkół podstawowych z Rybnika.
2010-05-18
Raport z badania ankietowego Projektu "Prześwietlenie" obejmującego Kornowac, Lyski, Świerklany, Pszów, Rydułtowy, Krzanowice, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Powiat Raciborski, Rybnik.
2010-05-18
Broszura "A, B, C… F jak festiwal" jest wynikiem doświadczeń, które zdobyliśmy realizując w maju 2007r. Festiwal Lokalnych Inicjatyw Społecznych.
2010-05-18
Celem publikacji jest przybliżenie trzech typów instytucji funkcjonujących w Polsce jako inicjatyw skierowanych do osób, które mają problemy ze znalezieniem zatrudnienia na otwartym rynku pracy.
2010-05-18
"Standard usługi informacyjnej i doradczej z zakresu spółdzielczości socjalnej" to pierwsze tego rodzaju opracowanie stworzone w Polsce i druga publikacja CRIS w obszarze ekonomii społecznej.
1 2

1

Naucz się tworzyć społeczne innowacje 21 marca 2019 r. w Krakowie odbędzie się konferencja „Innowacje...

Planszowa ekonomia społeczna Trwa przyjmowanie zgłoszeń szkół do turnieju gry planszowej pt. Ekonomia...

Zdobądź Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2019 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs dla...

kalejdoskop

Uczynić budżet obywatelski możliwie najbardziej obywatelskim Stowarzyszenie CRIS wraz z katowickim Stowarzyszeniem FIL wypracowują i opisują mechanizm funkcjonowania budżetu obywatelskiego na poziomie wojewódzkim. O tym, co ten termin...