Wspieramy zmiany,
budzimy do aktywności...

Wyszukiwanie zaawansowane
Fraza:

Kategoria:

W okienko wyszukiwarki wpisz poszukiwaną frazę i wybierz dział jaki ma zostać przeszukany. Wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie zawartości czterech działów w serwisie:
  • Informacje;
  • Projekty;
  • Notes NGO;
  • Kalejdoskop.
O CRISIE - PROJEKTY

2010-01-03
"ALIANS - budujemy społeczeństwo obywatelskie. Animacja Lokalna Inspiruje Aktywność Naszych Społeczności" to inicjatywa CRIS oraz aktywnych mieszkańców i instytucji pragnąc
2010-01-03
"Diagnoza społeczna: Rybnik 2008. Identyfikacja i analiza lokalnych problemów społecznych" to projekt badawczy realizowany w wybranych dzielnicach Rybnika. Istotą projektu jest nie tylko zbadanie rybnickich problemów, ale i podniesienie poziomu aktywnego uczestnictwa mieszkańców Rybnika.
2010-01-03
"Symetria" to projekt CRIS, którego celem jest zbadanie systemu przyznawania grantów w Rybniku, Rudzie Śląskiej i Tychach.
2009-12-01
"Pobudka – budzenie uśpionego potencjału społecznego i obywatelskiego mieszkańców Rybnika" to projekt CRIS, który polega na tworzeniu warunków do integracji mieszkańców poszczególnych dzielnic Rybnika oraz pobudzaniu ich aktywności do wspólnego działania na rzecz własnych społeczności lokalnych.
2009-12-01
Wiedza to jeden z najważniejszych czynników rozwoju. Jeżeli nie będziemy potrafili go wykorzystać, nie będziemy liczyć się na globalnym rynku. Tymczasem system kształcenia w Polsce jest słabo dostosowany do sytuacji społecznej i wyzwań współczesności. Szkolnictwo wyższe nie nadąża za rynkiem, poziom współpracy pomiędzy nauką i biznesem jest niski, nie tworzą się tory dla transferu wiedzy akademickiej w świat przedsiębiorców. Projekt "Naukowiec przedsiębiorcą? Przygotowanie kadry naukowej do prowadzenia firm typu spin off i spin out" ma dostarczyć specyficznej wiedzy osobom najlepiej wykształconym.
2009-12-01
Projekty realizowane lub współrealizowane przez CRIS w 2004 roku
2009-12-01
Lęk przed prowadzeniem własnej działalności gospodarczej – niska znajomość procedur i przepisów sprzyja tworzeniu się postaw stereotypowych - "jak się nic nie robi, to nie ma się kłopotu". Problem ten dotyczy także środowisk akademickich. W potocznej świadomości sektor nauki i biznesu to dwa odrębne światy. Ten niekorzystny stan zmieniał projekt "Akademik – młody przedsiębiorca… bo wiedza to największy kapitał".
1 2 3 4 5 6

1

Naucz się tworzyć społeczne innowacje 21 marca 2019 r. w Krakowie odbędzie się konferencja „Innowacje...

Planszowa ekonomia społeczna Trwa przyjmowanie zgłoszeń szkół do turnieju gry planszowej pt. Ekonomia...

Zdobądź Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2019 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs dla...

kalejdoskop

Uczynić budżet obywatelski możliwie najbardziej obywatelskim Stowarzyszenie CRIS wraz z katowickim Stowarzyszeniem FIL wypracowują i opisują mechanizm funkcjonowania budżetu obywatelskiego na poziomie wojewódzkim. O tym, co ten termin...