Wspieramy zmiany,
budzimy do aktywności...

Wyszukiwanie zaawansowane
Fraza:

Kategoria:

W okienko wyszukiwarki wpisz poszukiwaną frazę i wybierz dział jaki ma zostać przeszukany. Wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie zawartości czterech działów w serwisie:
  • Informacje;
  • Projekty;
  • Notes NGO;
  • Kalejdoskop.
2017-10-02
Zagadnienia prawne w przedsiębiorstwach społecznych
NESsT oraz globalna firma prawnicza DLA Piper organizują bezpłatny warsztat na temat prawnych aspektów funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych.

Spotkanie odbędzie się 26 października, w godzinach 10:00-12:00 w warszawskim biurze DLA Piper Wiater sp. k., przy ulicy Pereca 1. Warunkiem udziału w warsztacie jest uzupełnienie formularza rejestracyjnego zawierającego krótki opis zagadnienia prawnego, które zgłaszający chcieliby omówić z prawnikiem.

Plan spotkania

  • 10:00-10:30 Wprowadzenie do warsztatu, prezentacja dotychczasowej współpracy NESsT oraz DLA Piper na rzecz polskich przedsiębiorstw społecznych
  • 10:30-13:00 Sesja warsztatowa – praca na konkretnych przykładach zagadnień zgłoszonych przez przedsiębiorstwa społeczne
NESsT w kooperacji z zespołem DLA Piper, który pro-bono dzieli się ekspercką wiedzą z dziedziny przepisów prawa, chce wspólnie wspierać rozwój ekonomii społecznej i przyczyniać się do profesjonalizacji działań podmiotów tego sektora. Październikowe spotkanie, jest kontynuacją trwającej od 2015 roku współpracy NESsT i DLA Piper, która zaowocowała miedzy innymi stworzeniem serii poradników prawnych dla przedsiębiorstw społecznych, z którymi można zapoznać się na stronie: www.nesst.org/polska/prawo.

W celu potwierdzenia udziału w spotkaniu należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie: bit.ly/prawoPES. Na zgłoszenia wraz z opisanym problemem prawnym organizatorzy czekają do 22 października 2017 r.

***
Warsztat NESsT & DLA Piper: zagadnienia prawne związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstw społecznych
data:
26 października 2017 r. | godz.: 10:00-12:00
miejsce: biuro DLA Piper Wiater (Warszawa, Pereca 1)OWES
Interesujesz się ekonomią społeczną? Myślisz o utworzeniu przedsiębiorstwa społecznego? A może prowadzisz stowarzyszenie, fundację lub spółdzielnie socjalną? Sprawdź ofertę OWES, czyli Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego.


1 2

Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi – na dobry początek Wybór szkoły podstawowej to poważna sprawa. Jaką wybrać? Najlepiej...

Astrolab - obserwatorium astronomiczne Dawid Barteczko i Michał Witek obserwacją rozgwieżdżonego nieba i...

Konkurs na przyjaciół ekonomii społecznej Do połowy września można przysyłać zgłoszenia kandydatów do konkursu...

kalejdoskop

Uczynić budżet obywatelski możliwie najbardziej obywatelskim Stowarzyszenie CRIS wraz z katowickim Stowarzyszeniem FIL wypracowują i opisują mechanizm funkcjonowania budżetu obywatelskiego na poziomie wojewódzkim. O tym, co ten termin...