Wspieramy zmiany,
budzimy do aktywności...

Wyszukiwanie zaawansowane
Fraza:

Kategoria:

W okienko wyszukiwarki wpisz poszukiwaną frazę i wybierz dział jaki ma zostać przeszukany. Wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie zawartości czterech działów w serwisie:
  • Informacje;
  • Projekty;
  • Notes NGO;
  • Kalejdoskop.
2019-01-29
Współpracuj z przedsiębiorstwami społecznymi
Mamy nowy rok i nową, zaktualizowaną listę działających w całej Polsce przedsiębiorstw społecznych, czyli podmiotów, które nie dzielą zysku, ale przeznaczają go na cele społeczne.

Takim społecznym celem może być na przykład wsparcie społeczności lokalnej lub osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, które pracują w danym przedsiębiorstwie. Listę tworzą spółdzielnie socjalne, ale także niektóre fundacje, stowarzyszenia i spółki non-profit.

Co oznacza obecność na liście? Dla podmiotów, które się na niej znalazły to po prostu potwierdzenie statusu przedsiębiorstwa społecznego. Dla wszystkich innych, to informacja o potencjalnych dostawcach produktów i usług, którzy potrafią łączyć działalność ekonomiczną z celami społecznymi.

Znajdź podmiot ekonomii społecznej i rozpocznij współpracę: Lista przedsiębiorstw społecznych - stan na styczeń 2019 r. (pdf)OWES
Interesujesz się ekonomią społeczną? Myślisz o utworzeniu przedsiębiorstwa społecznego? A może prowadzisz stowarzyszenie, fundację lub spółdzielnie socjalną? Sprawdź ofertę OWES, czyli Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego.
1

Ustawa o spółdzielniach socjalnych bez tajemnic Powstał kompletny zbiór wiedzy na temat założeń i sposobów realizacji...

Lekcja ekonomii społecznej Młodzież chce się uczyć nowych rzeczy. Niekoniecznie takich, które...

Współpracuj z przedsiębiorstwami społecznymi Mamy nowy rok i nową, zaktualizowaną listę działających w całej Polsce...

kalejdoskop

Uczynić budżet obywatelski możliwie najbardziej obywatelskim Stowarzyszenie CRIS wraz z katowickim Stowarzyszeniem FIL wypracowują i opisują mechanizm funkcjonowania budżetu obywatelskiego na poziomie wojewódzkim. O tym, co ten termin...