Wspieramy zmiany,
budzimy do aktywności...

Wyszukiwanie zaawansowane
Fraza:

Kategoria:

W okienko wyszukiwarki wpisz poszukiwaną frazę i wybierz dział jaki ma zostać przeszukany. Wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie zawartości czterech działów w serwisie:
  • Informacje;
  • Projekty;
  • Notes NGO;
  • Kalejdoskop.
2018-06-15
Jaki wpływ na środowisko ma Twoje przedsiębiorstwo społeczne?
Skorzystaj z zestawu narzędzi zaprojektowanych przez NESsT na bazie doświadczenia współpracy z 13 tysiącami przedsiębiorstw społecznych z całego świata. Oszacuj wpływ swojego przedsiębiorstwa na środowisko.

Idea2Entrepreneur Inventing Green Tool to narzędzie do samooceny, dzięki któremu można rozpoznać i poprawić praktyki środowiskowe przedsiębiorstwa społecznego.

1. Przeprowadź samoocenę. Idea2Entrepreneur Inventing Green Tool pozwala w około 20 minut oszacować, jak przedsiębiorstwo społeczne funkcjonuje w pięciu kluczowych obszarach:
  • pozyskiwanie i zakup;
  • operacje i produkcja;
  • dystrybucja i relacje z klientami;
  • logistyka odwrócona;
  • różnorodność biologiczna.
2. Opracuj plan działania. Po zakończeniu samooceny otrzymasz e-mail z wynikami dla powyższych obszarów. Wyniki można wykorzystać jako punkt odniesienia do opracowania planu działania na rzecz poprawy efektywności środowiskowej przedsiębiorstwa społecznego.

3. Skorzystaj z dodatkowych narzędzi. Projektując przedsiębiorstwo społeczne można wykorzystać dodatkowe sposoby planowania rekomendowane przez NESsT, takie jak:
Inventing Green: A Toolkit For Sustainable Design, opracowany przez VentureWell (narzędzie pomaga zrozumieć, w jaki sposób cykl życia produktów wpływa na środowisko) czy Business Sustainability Booster, opracowany przez Presidio Graduate School (rozszerza "Business Model Canvas" by modele biznesowe były bardziej zrównoważone pod względem społecznym, środowiskowym i ekonomicznym).

Więcej:
The Idea2Entrepreneur Inventing Green ToolOWES
Interesujesz się ekonomią społeczną? Myślisz o utworzeniu przedsiębiorstwa społecznego? A może prowadzisz stowarzyszenie, fundację lub spółdzielnie socjalną? Sprawdź ofertę OWES, czyli Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego.1

Gala przyjaciół ekonomii społecznej Już jutro w Katowicach uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu...

Zamówienia społecznie odpowiedzialne Przed nami ostatnie w tym roku Forum Międzysektorowe. Tym razem tematyka...

Poznaliśmy zwycięzców konkursu "Przyjaciel ekonomii społecznej 2018" Aż 16 osób ubiegało się o wyróżnienie za swoje działania na rzecz...

kalejdoskop

Uczynić budżet obywatelski możliwie najbardziej obywatelskim Stowarzyszenie CRIS wraz z katowickim Stowarzyszeniem FIL wypracowują i opisują mechanizm funkcjonowania budżetu obywatelskiego na poziomie wojewódzkim. O tym, co ten termin...