Wspieramy zmiany,
budzimy do aktywności...

Wyszukiwanie zaawansowane
Fraza:

Kategoria:

W okienko wyszukiwarki wpisz poszukiwaną frazę i wybierz dział jaki ma zostać przeszukany. Wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie zawartości czterech działów w serwisie:
  • Informacje;
  • Projekty;
  • Notes NGO;
  • Kalejdoskop.
2018-06-11
Jaki wpływ na środowisko ma Twoje przedsiębiorstwo społeczne?
Skorzystaj z zestawu narzędzi zaprojektowanych przez NESsT na bazie doświadczenia współpracy z 13 tysiącami przedsiębiorstw społecznych z całego świata. Oszacuj wpływ swojego przedsiębiorstwa na środowisko.

Idea2Entrepreneur Inventing Green Tool to narzędzie do samooceny, dzięki któremu można rozpoznać i poprawić praktyki środowiskowe przedsiębiorstwa społecznego.

1. Przeprowadź samoocenę. Idea2Entrepreneur Inventing Green Tool pozwala w około 20 minut oszacować, jak przedsiębiorstwo społeczne funkcjonuje w pięciu kluczowych obszarach:
  • pozyskiwanie i zakup;
  • operacje i produkcja;
  • dystrybucja i relacje z klientami;
  • logistyka odwrócona;
  • różnorodność biologiczna.
2. Opracuj plan działania. Po zakończeniu samooceny otrzymasz e-mail z wynikami dla powyższych obszarów. Wyniki można wykorzystać jako punkt odniesienia do opracowania planu działania na rzecz poprawy efektywności środowiskowej przedsiębiorstwa społecznego.

3. Skorzystaj z dodatkowych narzędzi. Projektując przedsiębiorstwo społeczne można wykorzystać dodatkowe sposoby planowania rekomendowane przez NESsT, takie jak:
Inventing Green: A Toolkit For Sustainable Design, opracowany przez VentureWell (narzędzie pomaga zrozumieć, w jaki sposób cykl życia produktów wpływa na środowisko) czy Business Sustainability Booster, opracowany przez Presidio Graduate School (rozszerza "Business Model Canvas" by modele biznesowe były bardziej zrównoważone pod względem społecznym, środowiskowym i ekonomicznym).

Więcej:
The Idea2Entrepreneur Inventing Green ToolOWES
Interesujesz się ekonomią społeczną? Myślisz o utworzeniu przedsiębiorstwa społecznego? A może prowadzisz stowarzyszenie, fundację lub spółdzielnie socjalną? Sprawdź ofertę OWES, czyli Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego.
1 2

Serowa Kraina Jej głównym celem jest przywrócenie tradycyjnych smaków oraz powrót do...

Śliwkowa Lipowa Spółdzielnie działają w różnych branżach, ale tylko jedna działa na...

Żywiecki CIS pomaga wrócić na rynek pracy CIS czyli Centrum Integracji Społecznej - to działania na rzecz tych,...

kalejdoskop

Bistro pełne smaku "Bistro z Ikrą" to nowy adres na kulinarnej mapie Rybnika. Działa od niedawna, ale już zdążyło podbić podniebienia entuzjastów domowego jedzenia. A to za sprawą...