Wspieramy zmiany,
budzimy do aktywności...

Wyszukiwanie zaawansowane
Fraza:

Kategoria:

W okienko wyszukiwarki wpisz poszukiwaną frazę i wybierz dział jaki ma zostać przeszukany. Wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie zawartości czterech działów w serwisie:
  • Informacje;
  • Projekty;
  • Notes NGO;
  • Kalejdoskop.
2017-09-11
Jak pobudzić rozwój przedsiębiorczości społecznej?
Powstało kompendium zawierające wytyczne dotyczące polityki na rzecz pobudzenia przedsiębiorczości społecznej. Publikację przygotowano na podstawie analizy 20 inicjatyw w kilku krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Przedsiębiorstwa społeczne pozytywnie wpływają na wzrost, sprzyjają włączaniu społecznemu i demokratyzację sfer gospodarczych i społecznych. Wychodzą ponadto naprzeciw wyzwaniom społeczno-gospodarczym, przywracają ludzi na rynek pracy i przyczyniają się do ogólnej spójności społecznej. Przy okazji okazały się odporne na gospodarcze turbulencje.

Autorzy publikacji "Boosting Social Enterprise Development. Good Practice Compendium" zastanawiając się jak poprawić sytuacji przedsiębiorstw społecznych skupiają się na ramach prawnych, finansach, dostępie do rynku oraz strukturach wspierających.

Publikacja dostępna jest w formie elektronicznej w języku angielskim. Wkrótce pojawi się także wersja niemiecka i francuska.

Kompendium można pobrać ze strony: Boosting social enterprise development - Good practice compendiumOWES
Interesujesz się ekonomią społeczną? Myślisz o utworzeniu przedsiębiorstwa społecznego? A może prowadzisz stowarzyszenie, fundację lub spółdzielnie socjalną? Sprawdź ofertę OWES, czyli Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego.
1 2

O spółdzielniach socjalnych w Sejmie 2017 W lipcu minęło dziesięć lat od wejścia w życie ustawy o...

Fajna robi strony Fajna Spółdzielnia Socjalna uruchamia nową działalność! Projekt "Fajne...

WellDone - dobrze zaprojektowane Produkty WellDone wytwarzane przez Fundację "Być Razem" to wykonane z...

kalejdoskop

Ze smakiem i od serca "Manufaktura Smakowitości" to nowe miejsce na gastronomicznej mapie Rybnika. Nowe, dlatego godne uwagi, ale nie tylko ze względu na swoją atrakcyjną ofertę kulinarną.