Wspieramy zmiany,
budzimy do aktywności...

Wyszukiwanie zaawansowane
Fraza:

Kategoria:

W okienko wyszukiwarki wpisz poszukiwaną frazę i wybierz dział jaki ma zostać przeszukany. Wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie zawartości czterech działów w serwisie:
  • Informacje;
  • Projekty;
  • Notes NGO;
  • Kalejdoskop.
2018-09-13
Czas na osoby z niepełnosprawnością w gastronomii!
Praktyki, szkolenia, staże i w końcu zatrudnienie – Gastrosprawni to projekt innowacji społecznej skierowanej do osób z niepełnosprawnościami. Katowicka klubokawiarnia Drzwi Zwane Koniem rozpoczęła nabór osób prowadzących gastronomie oraz osób z niepełnosprawnościami oddalonych od rynku pracy, chętnych do udziału w projekcie.

– Prosta sprawa: osoby z niepełnosprawnościami mają chęć do pracy, a w gastronomii są potrzebne ręce do pracy. To cały nasz pomysł – mówi Bartek Sołtysik, jeden z architektów projektu.

Drzwi Zwane Koniem to przedsiębiorstwo społeczne prowadzące od ponad 3 lat klubokawiarnię w centrum Katowic przy Warszawskiej 37, będącą popularnym miejscem spotkań na wieczór ze znajomymi. Łączy działalność gastronomiczną z misją społeczną: tworzeniem i utrzymywaniem miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami. W tym momencie w lokalu pracuje już 9 osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Skąd pomysł na projekt? Stowarzyszenie Wiosna (znane m.in. ze Szlachetnej Paczki) uruchomiło środki finansowe na realizację pomysłów na zwiększenie zatrudnienia osób oddalonych od rynku pracy. Tak ruszył projekt Gastrosprawnych: programu praktyk, szkoleń, stażów i zatrudnienia w gastronomii ze wsparaciem dla osób z niepełnosprawnościami oraz pracodawczyń i pracodawców.

– Zapraszamy do kontaktu zarówno osoby z niepełnosprawnościami, które szukają pracy i zawodowego szkolenia, jak i osoby prowadzące gastronomie, którym brak solidnych pracowników na stanowiskach pomoc kuchenna czy pracownik gospodarczy – mówi Klaudia Bytnar, trenerka pracy w Drzwiach Zwanych Koniem.

Więcej informacji znaleźć można na stronie drzwizwanekoniem.pl oraz mailowo pod adresem: przemek@drzwizwanekoniem.pl.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kontakt dla zainteresowanych (osób z niepełnosprawnością oraz osób prowadzących gastronomię):
Przemek Sołtysik | 607 612 840 | przemek@drzwizwanekoniem.plOWES
Interesujesz się ekonomią społeczną? Myślisz o utworzeniu przedsiębiorstwa społecznego? A może prowadzisz stowarzyszenie, fundację lub spółdzielnie socjalną? Sprawdź ofertę OWES, czyli Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego.
1

Wybory do Śląskiej Rady Podmiotów Reintegracyjnych Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego ogłasza...

Już jutro II Ogólnopolskie Forum Spółdzielni Socjalnych Niemal 300 osób - przedstawicieli administracji rządowej, samorządów,...

Forum Międzysektorowym o zamówieniach publicznych Przed nami ostatnie w tym roku Forum Międzysektorowe w Katowicach. Tym razem...

kalejdoskop

Uczynić budżet obywatelski możliwie najbardziej obywatelskim Stowarzyszenie CRIS wraz z katowickim Stowarzyszeniem FIL wypracowują i opisują mechanizm funkcjonowania budżetu obywatelskiego na poziomie wojewódzkim. O tym, co ten termin...