Wspieramy zmiany,
budzimy do aktywności...

Wyszukiwanie zaawansowane
Fraza:

Kategoria:

W okienko wyszukiwarki wpisz poszukiwaną frazę i wybierz dział jaki ma zostać przeszukany. Wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie zawartości czterech działów w serwisie:
  • Informacje;
  • Projekty;
  • Notes NGO;
  • Kalejdoskop.
INFORMACJE - WSZYSTKIE
2018-09-18
Śląska Akademia Senior@
Fundacja Partycypacji Społecznej zaprasza wszystkich seniorów 65+ na bezpłatne zajęcia z praktycznej obsługi Internetu, komputera, telefonu, tabletu i innych urządzeń IT. Zajęcia będą się odbywały od października w siedzibie CRIS.

Celem projektu "Śląska Akademia Senior@" jest aktywizacja osób starszych w obszarze kompetencji cyfrowych poprzez działania szkoleniowe oraz animacyjne (nie ma górnej granicy wieku uczestnika). Efektem realizacji projektów ma być włączenie seniorów w budowę społeczeństwa informacyjnego w Polsce, rozwój funkcjonalnych kompetencji cyfrowych i umiejętności korzystania z IT w codziennym życiu.

Szkolenia w ramach Akademii odbywają się w różnych cyklach, te w Rybniku obejmą 60 godzin zajęć podstawowych, dla osób, które posiadają minimalne doświadczenie w obsłudze komputera i Internetu.

W przeciwieństwie do innych kursów czy szkoleń z zakresu kompetencji cyfrowych, „Śląska Akademia Seniora” umożliwia każdemu uczestnikowi projektu nabycie bardzo praktycznych umiejętności. Będzie kształtować kompetencje pomocne w życiu codziennym seniora (komunikacja online; e-usługi, w tym zakupy i bankowość online, usługi medyczne, e-administracja i wiele innych). 

Szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu, dla uczestników kursu przewidziano również nagrody w postaci tabletu.

Zapisy: 577 888 627 | (32) 496 94 88 rekrutacja@cyfrowy-slask.com

Strona projektu: www.cyfrowy-slask.com
Strona Fundacji: www.fundacja-spoleczna.pl

***
projekt: "Śląska Akademia Senior@"
realizator: Fundacja Partycypacji Społecznej
termin zajęć:
 jesień 2018
miejsce: siedziba CRIS, ul. Kościuszki 22, Rybnik (sala szkoleniowa, parter)
wstecz
dalej

1

Ustawa o spółdzielniach socjalnych bez tajemnic Powstał kompletny zbiór wiedzy na temat założeń i sposobów realizacji...

Lekcja ekonomii społecznej Młodzież chce się uczyć nowych rzeczy. Niekoniecznie takich, które...

Współpracuj z przedsiębiorstwami społecznymi Mamy nowy rok i nową, zaktualizowaną listę działających w całej Polsce...

kalejdoskop

Uczynić budżet obywatelski możliwie najbardziej obywatelskim Stowarzyszenie CRIS wraz z katowickim Stowarzyszeniem FIL wypracowują i opisują mechanizm funkcjonowania budżetu obywatelskiego na poziomie wojewódzkim. O tym, co ten termin...