Wspieramy zmiany,
budzimy do aktywności...

Wyszukiwanie zaawansowane
Fraza:

Kategoria:

W okienko wyszukiwarki wpisz poszukiwaną frazę i wybierz dział jaki ma zostać przeszukany. Wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie zawartości czterech działów w serwisie:
  • Informacje;
  • Projekty;
  • Notes NGO;
  • Kalejdoskop.
INFORMACJE - WSZYSTKIE
2018-10-02
W Rybniku ruszył Inkubator Przedsiębiorczości
Koniec roku to dobry czas na założenie firmy. Najlepiej zrobić to przy wsparciu Inkubatora Przedsiębiorczości, który właśnie rozpoczyna swoją działalność w Rybniku. Zapraszamy!

Inkubator Przedsiębiorczości został powołany do życia przez Miasto Rybnik a jest prowadzony przez rybnicki CRIS. Punk będzie świadczył bezpłatne wsparcie dla początkujących przedsiębiorców i osób zainteresowanych założeniem firmy. W programie inkubatora przewidziano regularne dyżury doradców, wydarzenia biznesowe oraz spotkania informacyjno-edukacyjne. Oferta inkubatora jest skierowana do rybnickich przedsiębiorców (głównie MŚP w pierwszym okresie funkcjonowania), mieszkańców miasta zainteresowanych założeniem firmy oraz uczniów i studentów, gotowych postawić swoje pierwsze kroki w biznesie.

Długofalowym celem Inkubatora jest wsparcie rozwoju przedsiębiorczości, rozwój lokalnego rynku pracy i wzmocnienie współpracy między instytucjami otoczenia biznesu. Przedsiębiorczości nie da się po prostu nauczyć, ale dzięki praktycznym warsztatom, spotkaniom z praktykami i wsparciu doradczemu można zainspirować ludzi do większej aktywności i przyjmowania postaw przedsiębiorczych. Właśnie na tym będzie się skupiała załoga Inkubatora Przedsiębiorczości.

Do końca roku w Inkubatorze Przedsiębiorczości odbędą się dwa wydarzenia biznesowe w formule „Business Stand-up” i „Business Meet-up” oraz dwa spotkania informacyjne dotyczące pozyskiwania środków na prowadzenie działalności gospodarczej (we współpracy z PUP w Rybniku i PIFE w Rybniku). Pierwszym wydarzeniem będzie konferencja „Kobieta z Ikrą”, która już 12 października odbędzie się w Zabytkowej Kopalni Ignacy. Oprócz tego dwa razy w tygodniu do dyspozycji osób zainteresowanych założeniem firmy będzie doradca biznesowy.
 
Inkubator Przedsiębiorczości prowadzi centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS i jest to już trzeci tego typu punkt prowadzony przez CRIS w regionie. Pierwszy powstał jeszcze w 2016 r. w Raciborzu, drygi rok później w Wodzisławiu Śląskim. Inkubator Przedsiębiorczości w Rybniku przez najbliższe tygodnie będzie mieścił się w siedzibie CRIS (ul. Kościuszki 22/5, 44-200 Rybnik). Docelowo ma działać na rybnickim Kampusie.

Dyżur doradcy biznesowego w Inkubatorze :
poniedziałek: 13:00-17:00 | środa: 12:00-16:00

Kontakt do doradcy:
Sebastian Garbacz

tel.: 32 739-55-12 wew. 109
e-mail: sebastian.garbacz@cris.org.pl

Informacje o bieżącej ofercie Inkubatora: www.fb.com/InkubatorRybnik



Inkubator Przedsiębiorczości jest współfinansowany ze środków Miasta Rybnika. Inkubator prowadzi Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS.
wstecz
dalej

1

Ustawa o spółdzielniach socjalnych bez tajemnic Powstał kompletny zbiór wiedzy na temat założeń i sposobów realizacji...

Lekcja ekonomii społecznej Młodzież chce się uczyć nowych rzeczy. Niekoniecznie takich, które...

Współpracuj z przedsiębiorstwami społecznymi Mamy nowy rok i nową, zaktualizowaną listę działających w całej Polsce...

kalejdoskop

Uczynić budżet obywatelski możliwie najbardziej obywatelskim Stowarzyszenie CRIS wraz z katowickim Stowarzyszeniem FIL wypracowują i opisują mechanizm funkcjonowania budżetu obywatelskiego na poziomie wojewódzkim. O tym, co ten termin...