Study Circle w podmiotach wsparcia i pomocy społecznej

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dotyczące innowacyjnej na polskim rynku metody aktywizacji społecznej i zawodowej Study Circle. Szkolenie odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2014 r. w Ośrodku Laliki w Beskidzie Żywieckim.

Study Circle to narzędzie aktywizacji i metoda kształcenia w małych grupach. Grupy te często określa się mianem samouczących się, bo bazują na wkładzie każdego z uczestników. Osoby, które chcą zdobyć nową wiedzę czy rozwiązać jakiś problem spotykają się i wspólnym wysiłkiem zgłębiają ustalony wcześniej temat. Fundamentem metody jest założenie, że każdy coś wie, każdy dysponuje jakąś wiedzą, umiejętnościami i może podzielić się tym z innymi. W Szwecji w grupach Study Circle uczestniczy 2 miliony osób rocznie.

Szkolenie z metody Study Circle skierowane jest przede wszystkim do kadry kierowniczej organizacji i instytucji związanych ze sferą wsparcia i pomocy społecznej. Udział w zajęciach, nocleg, wyżywienie oraz materiały szkoleniowe są bezpłatne. Uczestnicy pokrywają jedynie koszty dojazdu.

Aby zgłosić się na szkolenie lub uzyskać o nim więcej informacji należy skontaktować się z Izabellą Kaznowską: 32 739 55 12 w. 105, izabella.kaznowska@cris.org.pl.

Zgłoszenia przyjmujemy do 14 listopada. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Materiały do pobrania:

Prowadzący:

  • Anna Cebula – certyfikowana facylitatorka metody Study Circle, absolwentka Szkoły Trenerów Stowarzyszenia Meritum oraz kursu Training for trainers in EuroMed.
  • Dorota Honisz – animatorka lokalna, certyfikowana facylitatorka metody Study Circle, facylitator ponad 10 grup Study Circle w Polsce.
  • Rolf Lindahl – wieloletni kierownik szwedzkiego Ośrodka Study Circle w Östersund [wystąpienie Rolfa Lindahla będzie tłumaczone].

***
temat: „Study circle – innowacyjna metoda aktywizacji społecznej i zawodowej”
I dzień: 19 listopada (środa) | godz.: 10:30-19:00
II dzień: 20 listopada (czwartek) | godz: 9:00-13:00
miejsce szkolenia oraz zakwaterowania uczestników: Ośrodek Laliki (Laliki 365, 34-373 Zwardoń – powiat żywiecki)

 

Projekt współfinansowany przez Unię
Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Więcej informacji o warsztatach i doradztwie CRIS można znaleźć w zakładce szkolenia i konferencje