Wspieramy zmiany,
budzimy do aktywności...

Wyszukiwanie zaawansowane
Fraza:

Kategoria:

W okienko wyszukiwarki wpisz poszukiwaną frazę i wybierz dział jaki ma zostać przeszukany. Wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie zawartości czterech działów w serwisie:
  • Informacje;
  • Projekty;
  • Notes NGO;
  • Kalejdoskop.
INFORMACJE - WSZYSTKIE
2019-02-01
Dowiedz się jak pozyskać dotację na tworzenie nowych miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych!
W najbliższych tygodniach ruszy kolejny nabór zainteresowanych tworzeniem miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych i pozyskaniem wsparcia finansowego w wysokości 30 000 zł na jedno stanowisko pracy. Chcesz wiedzieć więcej? Weź udział w spotkaniach informacyjnych, które odbędą się w Żorach, Rybniku, Wodzisławiu Śląskim, Jastrzębiu-Zdroju i Raciborzu. Zapraszamy!

Z oferty mogą skorzystać Jednostki Samorządu Terytorialnego (JST) zainteresowane założeniem przedsiębiorstwa społecznego, podmioty ekonomii społecznej (spółdzielnie socjalne stowarzyszenia, fundacje, WTZ, ZAZ, CIS, KIS itp.) i ich pracownicy oraz osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem. Oferta skierowana jest do osób i podmiotów działających na terenie Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (Rybnik; Żory; Jastrzębie-Zdrój; powiat rybnicki; powiat wodzisławski; powiat raciborski).

Oferta dotacyjna została przygotowana przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w ramach projektu Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Obszaru Rybnickiego (OWES). OWES to wsparcie w tworzeniu przedsiębiorstw społecznych i miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych:
  • wsparcie szkoleniowo-doradcze (szkolenia dot. zasad funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych, doradztwo w zakresie opracowania koncepcji działania, w tym biznesplanu, przygotowania dokumentów założycielskich itp.);
  • szkolenia zawodowe, umożliwiające zdobycie kwalifikacji niezbędnych do pracy w przedsiębiorstwie społecznym;
  • dotacja do 30 000 zł na stworzenie miejsca pracy w przedsiębiorstwie społecznym (nawet do 180 000 zł na podmiot);
  • wsparcie pomostowe na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności dla każdej osoby w nowo powstałym przedsiębiorstwie społecznym przez pierwszy rok działalności (ok. 1000 zł na osobę miesięcznie);
  • wsparcie indywidualnego opiekuna/doradcy biznesowego;
  • pakiety dla przedsiębiorstw społecznych (środki finansowe na szkolenia, warsztaty, doradztwo, mentoring, coaching, tutoring, wizyty studyjne itp.).
Terminy spotkań informacyjnych:

>>Żory
data: 6 lutego 2019 r. (środa) | godz.: 13:30
miejsce: Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych (os. Sikorskiego 52)

>>Rybnik
data: 8 lutego 2019 r. (piątek) | godz.: 16:00
miejsce: Halo Rybnik (ul. Sobieskiego 20)

>>Wodzisław Śląski
data: 12 lutego 2019 r. (wtorek) | godz.: 14:00
miejsce: Powiatowe Centrum Konferencyjne (ul. Pszowska 92)

>>Jastrzębie-Zdrój
data: 13 lutego 2019 r. (środa) | godz.: 16:00 
miejsce: Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Wrzosowa 12a)

>>Racibórz
data: 15 lutego 2019 r. (piątek) | godz.: 12:00
miejsce: Inkubator Przedsiębiorczości (ul. Batorego 7)

 
Projekt "Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Obszaru Rybnickiego" jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
wstecz
dalej

1

Ustawa o spółdzielniach socjalnych bez tajemnic Powstał kompletny zbiór wiedzy na temat założeń i sposobów realizacji...

Lekcja ekonomii społecznej Młodzież chce się uczyć nowych rzeczy. Niekoniecznie takich, które...

Współpracuj z przedsiębiorstwami społecznymi Mamy nowy rok i nową, zaktualizowaną listę działających w całej Polsce...

kalejdoskop

Uczynić budżet obywatelski możliwie najbardziej obywatelskim Stowarzyszenie CRIS wraz z katowickim Stowarzyszeniem FIL wypracowują i opisują mechanizm funkcjonowania budżetu obywatelskiego na poziomie wojewódzkim. O tym, co ten termin...