Wspieramy zmiany,
budzimy do aktywności...

Wyszukiwanie zaawansowane
Fraza:

Kategoria:

W okienko wyszukiwarki wpisz poszukiwaną frazę i wybierz dział jaki ma zostać przeszukany. Wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie zawartości czterech działów w serwisie:
  • Informacje;
  • Projekty;
  • Notes NGO;
  • Kalejdoskop.
INFORMACJE - WSZYSTKIE
2017-12-19
Doradztwo strategiczne i biznesowe dla beneficjentów FIO Śląskie Lokalnie
Działający przy CRIS Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej zaprasza do udziału w spotkaniach przygotowujących do prowadzenia przez organizacje pozarządowe działalności odpłatnej lub gospodarczej.

Efektem spotkań będzie sporządzenie strategii (lub modelu biznesowego), który może zostać wykorzystany w konkursie na prowadzenie przedsiębiorstwa społecznego.

Co oferujemy?
  • doradztwo z elementami warsztatu dla zarządu;
  • opracowanie modelu biznesowego/strategii;
  • przygotowanie do aplikowania w konkursie OWES;
  • przygotowanie do korzystania z instrumentów zwrotnych.
Jakie formy wsparcia przewidujemy?

Doradztwo strategiczne
Kluczem rozwoju młodych i nowych podmiotów jest efektywnie zdefiniowana misja i wizja organizacji. Ustalenia wspólnych celów i priorytetów pozwala  uzyskać synergię działań budując jednocześnie zaangażowanie wszystkich  uczestników.

Doradztwo biznesowe
W ramach doradztwa biznesowego wyszczególnia się produkty i usługi o potencjale rynkowym. Doradztwo pomaga zbudować model, przedsięwzięcia, który może zasilać budżet organizacji w realizacji jej misji społecznej.

Doradztwo operacyjne
Doradztwo operacyjne jest pomocne dla właściwego zdefiniowania i rozlokowania programów organizacji oraz jej zasobów. Określa priorytety zadań do wykonania w celu realizacji misji. Elementem pracy jest jasne zdefiniowanie czynności zgodnie z projektową metodą pracy.

Przygotowanie do prowadzenia podmiotu ekonomii społecznej
Doradztwo pomaga również kompleksowo przygotować się do aplikowania o wsparcie dotacyjne i pomostowe uwzględniając opracowanie biznesplanu przedsięwzięcia wraz z montażem finansowym obejmującym również instrumenty zwrotne.

Uwaga! Termin nadsyłania zgłoszeń: 26 stycznia 2018 r.

czas: styczeń – maj 2018;
ilość spotkań: 5-8;

Zgłoszenia i informacje:
Sebastian Garbacz

e-mail: sebastian.garbacz@cris.org.pl
tel.: 32 739-55-12 wew. 105 i 109


wstecz
dalej


1 2

Dołącz do Portfolio NESsT w Polsce! Prowadzisz biznes z misją społeczną? NESsT poszukuje dwóch...

Odkryj wszechświat z Astrolab Chcesz wziąć udział w kosmicznej przygodzie? Odwiedź Astrolab, czyli...

Inkubacja innowacji społecznych w obszarze kształcenia ustawicznego dorosłych Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii realizuje projekt, który zakłada...

kalejdoskop

RoboKids – Lego, roboty i dobra zabawa Ożywające w ręku najmłodszych roboty zbudowane z kultowych klocków Lego to nie żadne science fiction! To fragment zajęć z robotyki w RoboKids – prawdziwym laboratorium...