Wspieramy zmiany,
budzimy do aktywności...

Wyszukiwanie zaawansowane
Fraza:

Kategoria:

W okienko wyszukiwarki wpisz poszukiwaną frazę i wybierz dział jaki ma zostać przeszukany. Wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie zawartości czterech działów w serwisie:
 • Informacje;
 • Projekty;
 • Notes NGO;
 • Kalejdoskop.
INFORMACJE - WSZYSTKIE
2014-01-24
Czerwionka – Leszczyny. Będą lepiej współpracować
W Czerwionce - Leszczynach rusza projekt, który ma na celu poprawę współpracy między organizacjami pozarządowymi a Urzędem Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny.

Po pierwsze, przeprowadzona zostanie diagnoza dotychczasowej współpracy z udziałem przedstawicieli obu stron. Chcemy ocenić, co w relacjach między organizacjami a urzędem jest skuteczne i spełnia potrzeby obu stron. Chcemy też sprawdzić, czego brakuje i co należy rozwijać.

Po drugie, stworzymy sześć grup złożonych z przedstawicieli organizacji oraz Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny, które wypracują rozwiązania problemów zauważonych na etapie diagnozy. Każda z grup zajmie się jednym z poniższych obszarów:
 1. konsultacje społeczne;
 2. wzajemne informowanie się organizacji pozarządowych i samorządu;
 3. współpraca finansowa;
 4. współpraca pozafinansowa;
 5. wspieranie inicjatyw mieszkańców i organizacji pozarządowych;
 6. wspieranie integracji i współpracy organizacji pozarządowych.
Efektem pracy grup mają być m.in.:
 • obowiązujące na terenie Czerwionki – Leszczyn dokumenty, procedury i przepisy, gwarantujące wdrożenie ustaleń wszystkich grup;
 • zakładka na stronie internetowej Czerwionki – Leszczyn dla organizacji pozarządowych, spełniająca potrzeby informacyjne organizacji i samorządu;
 • narzędzie internetowe do tworzenia wniosków i sprawozdań z realizacji dotowanych przez urząd projektów, ułatwiające ubieganie się o dotację i jej rozliczenie.
Do pracy w wymienionych grupach zapraszamy jako lokalnych ekspertów przedstawicieli organizacji pozarządowych znających miejscowe realia. Dzięki temu NGO zdobędą realny wpływ na kształt przyszłej współpracy urzędu z organizacjami, m.in. na jakich zasadach będą się odbywały konsultacje czy zlecanie zadań publicznych.

Wszystkie działania odbędą się na terenie Czerwionki – Leszczyn. Udział w nich jest bezpłatny.

Wymienione działania są efektem partnerskiej współpracy w ramach projektu „Wspólnie znaczy lepiej – System pracy organizacji pozarządowych i administracji w Czerwionce – Leszczynach” między Urzędem Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny, Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS oraz Związkiem Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z Januszem Piechoczkiem, koordynatorem projektu:
janusz.piechoczek@cris.org.pl,
32 739 55 12, w. 103

Materiały do pobrania:Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
wstecz
dalej


1 2

I Ogólnopolskie Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej Przed nami wydarzenie, które zgromadzi ludzi związanych z sektorem ekonomii...

Weź udział w konkursie Creating Shared Value Tylko tydzień został na zgłaszanie swoich pomysłów do Creating Shared...

Ekonomia społeczna podczas VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw Już jutro w ramach VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich...

kalejdoskop

Ze smakiem i od serca "Manufaktura Smakowitości" to nowe miejsce na gastronomicznej mapie Rybnika. Nowe, dlatego godne uwagi, ale nie tylko ze względu na swoją atrakcyjną ofertę kulinarną.