Wspieramy zmiany,
budzimy do aktywności...

Wyszukiwanie zaawansowane
Fraza:

Kategoria:

W okienko wyszukiwarki wpisz poszukiwaną frazę i wybierz dział jaki ma zostać przeszukany. Wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie zawartości czterech działów w serwisie:
 • Informacje;
 • Projekty;
 • Notes NGO;
 • Kalejdoskop.
INFORMACJE - WSZYSTKIE
2017-09-07
Bezpłatne wsparcie dla organizacji pozarządowych
Twojej organizacji brakuje środków na rozwój? Chcesz zwiększyć jej samodzielność i stabilność finansową? Uniezależnić się od dotacji i darowizn? Rozwiązaniem może być podjęcie działalności ekonomicznej przy organizacji.

Zgłoś się do Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego, który oferuje organizacjom pozarządowym długofalową pomoc. Przy jego wsparciu przygotujesz swoją organizację do podjęcia działalności ekonomicznej (np. odpłatnej, gospodarczej) lub rozwiniesz już prowadzoną działalność.

Co oferujemy?

 1. Możliwość uzyskania pakietu rozwojowego (do 3 000 zł), przeznaczonego na indywidualne potrzeby danego podmiotu związane z jego ekonomizacją.
 2. Indywidualne doradztwo - np. z zakresu rejestrowania działalności, pozyskiwania funduszy, jak również kwestii związanych z prowadzeniem działalności statutowej.
 3. Doradztwo specjalistyczne - prawne, księgowe, marketingowe, finansowe, osobowe.
 4. Doradztwo biznesowe - ukierunkowanie pomysłu na biznes społeczny, wsparcie w przeprowadzeniu analizy sytuacji ekonomicznej organizacji, wyborze najodpowiedniejszej formy dla planowanej działalności, stworzeniu biznesplanu, wskazanie możliwości pozyskania funduszy na planowaną działalność.
 5. Szkolenia - nakierowane na zdobycie wiedzy w zakresie związanym z zarządzeniem organizacją pozarządową oraz jego ekonomizacją. Istnieje także możliwość skorzystania ze szkoleń zawodowych i branżowych.
 6. Wsparcie promocyjne - możliwość prezentacji produktów i usług podczas Targów Ekonomii Społecznej, stworzenia filmów czy artykułów promujących działalność.
 7. Wizyty studyjne - w dobrze prosperujących podmiotach ekonomii społecznej i przedsiębiorstwach społecznych.
Usługi świadczone przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej są bezpłatne.

Oferta skierowana jest dla przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej (np. stowarzyszeń, fundacji), działających na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego (Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Żory, powiat wodzisławski, rybnicki, raciborski).

Zapraszamy do kontaktu. Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z biurem projektu: tel. 32 739 55 12, e-mail: owes@cris.org.pl

Projekt "Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego" jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

wstecz
dalej


1 2

I Ogólnopolskie Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej Przed nami wydarzenie, które zgromadzi ludzi związanych z sektorem ekonomii...

Weź udział w konkursie Creating Shared Value Tylko tydzień został na zgłaszanie swoich pomysłów do Creating Shared...

Ekonomia społeczna podczas VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw Już jutro w ramach VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich...

kalejdoskop

Ze smakiem i od serca "Manufaktura Smakowitości" to nowe miejsce na gastronomicznej mapie Rybnika. Nowe, dlatego godne uwagi, ale nie tylko ze względu na swoją atrakcyjną ofertę kulinarną.